Venezüella’da Sputnik V koronavirüs aşısı üretilecekSputnik V koronavirüs aşısının Venezüella’da üretimine ilişkin Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile anlaşma yapıldığı belirtildi.

Venezüella Devlet Başkan Yardımcısı Rodriguez, Sputnik V koronavirüs aşısının ülkede üretimine ilişkin Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile anlaşma yapıldığını açıkladı.

Venezüella Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Devlet Başkanı Nikolas Maduro’nun talimatlarını takip ederek 2021’nin ilk yarısında Sputnik V aşısının tedariki ve Venezüella’da üretimi ile ilgili RDIF Başkanı (Kirill Dmitriyev) ve Başkan Yardımcısı (Aleksandr Juravlyov) ile video konferans gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

​Sputnik V aşısının Brezilya’da üretimine başlandığı açıklanmıştı. Brezilya’nın önde gelen ilaç şirketlerinden Uniao Quimica’nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Rusya’da geliştirilen dünyanın tescilli ilk aşısı Sputnik V’nin üretimine başladığı ve acil kullanım için gerekli başvuruyu bu hafta içinde yapacağı belirtilmişti.

 

Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

Filipinler lideri Duterte: Devlet başkanlığı kadınlara göre değil

Satılığa çıkarılan evi kontrole gelen çift, bahçede uyuyan 6 aslanla karşılaştı