Venezüella Sputnik V’yi tescil ettiVenezüella Sağlık Bakanlığı, Rusya’nın geliştirdiği Sputnik V koronavirüs aşısını hızlı tescil süreç kapsamında tescil etti.

Sputnik V aşısının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) Rus koronavirüs aşısı Sputnik V’nin Venezüella Sağlık Bakanlığı tarafından tescil edildiğini duyurdu” ifadesine yer verildi.

Aşı sevkiyatının RDIF’in Hindistan, Çin, Güney Kore ve diğer ülkelerdeki partnerler sayesinde sağlanacağı ifade edilen açıklamaya göre, RDIF Başkanı Kirill Dmitriyev, “Venezüella Sağlık Bakanlığı’nın, koronavirüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olacak güvenli ve etkili bir aşı olan Sputnik V’nin kullanımına onay verme kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Sputnik V artık birçok Latin Amerika ülkesinde ulusal aşı portföyünün önemli bir parçası haline geldi. Önümüzdeki haftalarda, bölgedeki ülkelerle aşıyla ilgili yeni ortaklıklar bekliyoruz” dedi.

Daha önce Venezüella Devlet Başkanı Nikolas Maduro, Rusya’dan ilk 10 milyon doz aşının bu yılın ilk çeyreğinde gelmesi gerektiğini açıklamıştı. 

Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

ABD’de Temsilciler Meclisi, Trump’a yönelik azil maddesini onayladı; son sözü Senato söyleyecek

Moskova ve Riyad, Sputnik V aşısının Suudi Arabistan’da üretimini görüşüyor