Şoygu başkanlığındaki Rus askeri heyet, Belarus’a gittiRusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun başkanlığındaki askeri bir heyet Belarus’un başkenti Minsk’e gitti. Ziyaretin amacının Rusya ile Belarus arasındaki askeri işbirliğiyle ilgili konuların görüşülmesi olduğu bildirildi.

Belarus Savunma Bakanlığı’nın Telegram’dan yaptığı açıklamada, “Rusya Savunma Bakanı General Sergey Şoygu başkanlığındaki Rus askeri heyeti Minsk’e iş ziyaretinde bulundu. Ziyaretle Belarus ile Rusya arasındaki ikili askeri işbirliğine ilişkin konuların görüşülmesi amaçlanıyor” ifadeleri kullanıldı.

Rusya ile Belarus arasında, Bretsk poligonunda 14 Eylül’de ‘Slavyanskoye Bratsvo-2020’ (Slav Kardeşliği) tatbikatı başlamıştı.

Ekimde ise Belarus’un Vitebsk kentinde Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) ülkeleri arasında ‘Neruşimoe Bratsvo’ (Yıkılmaz Kardeşlik) isimli tatbikat gerçekleştirilecek. Tatbikatta KGAÖ ülkeleri olan Rusya, Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan yer alacak.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Raporla

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

100 milyon yaşındaki, dünyanın en eski hayvan spermi keşfedildi

Rusya, Hindistan'a 100 milyon doz Sputnik V aşısı gönderecek