Rusya'da 'İngiliz varyantlı' koronavirüs tespit edilen kişi iyileştiRusya’da ilk ve tek ‘İngiliz varyantlı’ koronavirüs vakasının tespit edildiği kişinin sağlığına kavuştuğu açıklandı.

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Merkezi Epidemiyoloji Bilimsel Araştırma Merkezi Direktör Yardımcısı Aleksandr Gorelov, “Bugün itibarıyla Rusya’da sadece bir ‘İngiliz varyantlı’ koronavirüs vakası tespit edildi. Enfeksiyonun daha fazla yayılmadığı görüldü” dedi.

Gorelov, ‘İngiliz varyantlı’ tek koronavirüs vakasının tesit edildiği kişinin zamanında karantinaya alındığını ve sağlığını kavuştuğunu ifade etti.

10 Ocak’ta Rospotrebnadzor Başkanı Popova, Rusya’da koronavirüsün ‘İngiliz varyantlı’ ilk vakanın saptandığını duyurmuştu.

Popova, Rossiya 1 televizyonuna demecinde koronavirüsün ilk başta İngiltere’de tespit edilen ve oldukça bulaşıcı olan türünün, İngiltere’den dönen bir grup Rusya vatandaşına tetkik yapıldığı sırada tespit edildiğini belirtmişti.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Veteran

Yazar admin

Years Of MembershipContent AuthorYears Of MembershipContent Author

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

Twitter, Facebook ve Instagram'ın ardından: Snapchat, Trump'ın hesabını kapatacağını açıkladı

Uber ‘cinsel taciz’ davasında kesilen 59 milyon dolarlık cezayı temyize taşıdı