Rusya Başbakanı Mişustin Belaruslu mevkidaşı Golovçenko ile enerji ve ulaştırmayı görüştüRusya Başbakanı Mihail Mişustin’in Belarus Başbakanı Roman Golovçenko ile yaptığı telefon görüşmesinde, başta enerji ve ulaştırma alanları olmak üzere iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinin ele alındığı bildirildi.

Rusya Bakanlar Kabinesi basın dairesinin açıklamasına göre Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, bugün Belarus Başbakanı Roman Golovçenko ile telefon görüşmesi yaptı, görüşmede başta enerji ve ulaştırma alanları olmak üzere iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği ele alındı.

Açıklamada, “Mihail Mişustin ve Roman Golovçenko, özellikle enerji ve ulaştırma alanlarına vurgu yaparak, Rusya-Belarus arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinin daha da geliştirilmesi bağlamında öncelikli görevleri ele aldı. Rusya ve Belarus’un bakanlıkları ve kurumları arasında çeşitli alanlarda karşılıklı etkileşimin yoğunlaştırılması kararlaştırıldı” ifadelerine yer verildi.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Raporla

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İsrail, Körfez ülkelerine petrol ve doğalgaz boru hattı kurulması teklifi sunacak

Çin’de üretilen koronavirüs aşısının ilk dozu Türkiye’de denendi