Rus Dış İstihbarat Direktörü Narışkin: Belarus’ta Rusların gözaltına alınmasıyla ilgili olayın çözümlenmesini umuyorumRusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) Direktörü Sergey Narışkin, Belarus’ta Rus vatandaşlarının gözaltına alınmasıyla ilgili olayın, iki ülke arasındaki kardeş ilişkilerin yararı için üstesinden gelineceği umudunu dile getirdi.

Narışkin, Bu olayın bir süre sonra çözüme kavuşması ve üstesinden gelinmesini umuyorum. Bu, iki ülkemiz ve iki halkımız arasındaki dost, kardeş ilişkilerin gelişiminin yararına olur” diye konuştu.

Belarus medyasının bu olaya ilişkin ‘çok ama çok mantıksız görünen’ yorumlarını şaşkınlıkla karşıladığını dile getiren Narışkin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ek yorumda bulunmayacağım, zira ne de olsa başkanı olduğum servis, diğer ülkelerin politik elitlerinin değerlendirmeleri de içinde bu olayı yakından takip ediyor. Avrupa ülkelerindeki politik elitlerin, iktidar çevrelerinin bu olayı mizansen olarak nitelendirdiğini söylemek isterim. Bu çok üzücü”.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Raporla

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Fransa, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 16 ülkeden gelenlere Covid-19 testine başladı

Vaka sayısının arttığı Diyarbakır'da çocuklar: Koronavirüs umurumuzda değil