RFPİ, Sputnik V'nin Brezilya'da tescili için başvuruda bulunduRus Gamaleya Araştırma Merkezi’nin geliştirdiği Sputnik V aşısının Brezilya’da tescili için gerekli belgelerin teslim edildiğini duyuran Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu (RFPİ)

Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu (RFPİ), Brezilyalı Uniao Quimica Farmaceutica Nacional şirketi ve Parana eyalet hükümeti, Brezilya Ulusal Sağlık Denetim Kurumu’na Sputnik V aşısının tescili için gerekli belgeleri teslim etti.

RFPİ’den yapılan açıklamada, Rus Gamaleya Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen Sputnik V aşısının Brezilya’da tescili için gerekli belgelerin dün teslim edildiği duyuruldu.

Brezilya’da aşının üretimine en kısa sürede başlanacağı kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

“Brezilya’da Sputnik V aşısının geliştirilmesine, test edilmesine ve üretimine katılan tüm kurum ve kişilerin çabaları, şeffaflık, güvenlik ve verimlilik ilkeleri temelinde Brezilya halkının aşıya en kısa sürede erişebilmesini sağlamaya yöneliktir.” 

RFPİ Başkanı Kirill Dmitriyev, Brezilya’da yapılan başvuruyla ilgili değerlendirmesinde, tescilin aşının üretimine ve ülke geneline dağıtmaya en kısa sürede başlamaya imkan sunacağını belirtti.

Sputnik V aşısı, N.F. Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Ulusal Araştırma Merkezi tarafından geliştirilmişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 11 Ağustos’ta, koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşı olan Sputnik V’nin tescil edildiğini açıklamıştı.

Böylece Rusya, koronavirüs aşısını tescilleyen ilk ülke olmuştu. Şimdiki halde bu aşının tescil sonrası 3. aşama klinik testleri yürütülüyor.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

Erdoğan’dan Miçotakis’e teşekkür mesajı: Türkiye de Yunanistan’a her türlü yardıma hazır

Kütahya'da yakalanan 4 IŞİD şüphelisi serbest bırakıldı