Psikolog Karakaya: Kullanılmış maskeyi yere atmak bize kişilik bozukluğunu hatırlatıyorDr. Klinik Psikolog Mehmet Karakaya, “Kullanılmış maskeyi yere atmak gibi davranışlar biz psikologlara, biz hekimlere bu kişilerdeki narsist ya da antisosyal kişilik bozukluğu dediğimiz patolojileri hatırlatıyor” dedi.

Kayseri’de Dr. Klinik Psikolog Mehmet Karakaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından korunmak için takılan maskelerin bazı kişiler tarafından yere atılmasını değerlendirdi.

“Bu hususta alınan tedbirler ve çalışmalar çok önemli. Ancak görüyoruz ki bazı insanlar bu kurallara riayet etmekten uzak olduğu gibi, büyük bir tehlike saçıyorlar” diyen Karakaya, şöyle devam etti:

  • “Kullandıkları maskeyi yere atmak gibi bu tür davranışlar biz psikologlara, biz hekimlere bu kişilerdeki narsist ya da antisosyal kişilik bozukluğu dediğimiz patolojileri hatırlatıyor. Kişi kurallara uymayı kendi iç dünyasında bir çatışmaya dönüştürüyor.
  • Yere maskeyi atarım, çöpçü ya da belediye gelir toplar‘ anlayışı oldukça problemli bir davranış modeli olduğu gibi diğer tüm insanların da sağlığını tehlikeye atacak boyutta büyük bir kul hakkıdır. Lütfen kurallara tam olarak uyalım.”Kaynak Link Sputnik Türkiye

Raporla

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mizah amaçlı yalan haber Türk basınında: ‘Fransız restoran müşterilerine spermli tatlı ikram etti’

Rusya vatandaşı akrabası olan yabancıların vize alması kolaylaştırıldı