Polisten maske uyarısı alan kişi ekiplere saldırıp, tutanağı yırttıZonguldak’ın Ereğli ilçesinde maske takmadığı için kendisini uyaran polislerle tartışıp, saldıran Samet Ç ,ekiplerin tuttuğu tutanağı yırttı. Gözaltına alınan Samet Ç., ‘Görevli memura mukavemet, hakaret ve yaralama´ suçundan adliyeye sevk edildi.

Sokakta maske takmayan 18 yaşınaki Samet Ç., polis ekipleri tarafından uyarıldı. Ancak uyarıya aldırış etmeyen Samet Ç., polislerle tartışmaya başladı.

Maske takmayan Samet Ç.’ye ilgili genelge doğrultusunda tutanak tutulmak istendi. O sırada marketten çıkan babası İbrahim Ç. de görevlilerle ve oğluyla konuşmaya başladı. Samet Ç., tutulan tutanağı ekiplerin elinden alarak yırtınca arbede çıktı. Samet Ç., polis ekiplerine hakaret edip saldırdı. İhbar üzerine bölgeye takviye polis ekipleri sevk edildi. Baba ve oğlu gözaltına alındı. İbrahim Ç., emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Samet Ç. ise, ‘Görevli memura mukavemet, hakaret ve yaralama´ suçlarından bugün adliyeye sevk edildi.

Bu arada olay bir iş yerine ait güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Samet Ç.’nin kendisini uyaran polislere tartıştığı, babası İbrahim Ç.’nin gelmesi, gencin tutanağı yırtarak olay yerinden uzaklaşmak istemesi ve görevlilerin ise engellemeye çalışması yer aldı.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Expert

Yazar admin

Years Of MembershipContent AuthorYears Of MembershipContent Author

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Leyen ile video konferansla görüştü

İran, yabancı şirketlerin İranlılar üzerinde Covid-19 aşılarını test etmesini yasakladı