Kremlin: Putin, Endonezya lideri Widodo’ya uçak kazası nedeniyle başsağlığı dilediKremlin basın dairesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo’ya meydana gelen uçak kazası nedeniyle başsağlığı dileklerini ilettiğini duyurdu.

Kremlin’in sitesinde yayınlanan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo’ya kalkışından kısa süre sonra radardan kaybolan ve ardından düştüğü öğrenilen uçağın geçirdiği kazada hayatını kaybeden yolcu ve mürettebat için başsağlığı dileklerini ilettiği ifade edildi.

Açıklamada, “Sayın Başkan, lütfen Java kıyılarında düşen uçağın yolcu ve mürettebatının ölümünden dolayı içten başsağlığı dileklerimi kabul edin. Hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına acılarını paylaştığımı ve destek sözlerimi iletmenizi rica ediyorum” ifadelerine yer verildi.

Bugün Sriwijaya Air’e ait 62 taşıyan bir yolcu uçağı, kalkışından sonra radardan kaybolmasının ardından denize düştü.

Endonezya Ulaştırma Bakanı Budi Karya Sumadi daha önce yolcu uçağının Cakarta yakınlarında suya düştüğünü doğrulamıştı. Havayolu şirketinin verdiği bilgiye göre uçakta 56 yolcu ve 6 mürettebat üyesi olmak üzere 62 kişi vardı. Uçağın düşüş nedeni henüz bilinmiyor.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

200 TL'lik banknotla sigaralarını yaktılar

Türkiye, Hint Okyanusu’nun ortasındaki vatandaşına kargo uçağıyla ilaç gönderdi