Kim Kardashian, Facebook ve Instagram hesaplarını donduruyorReality şov yıldızı Kim Kardashian, nefret, propaganda ve dezenformasyona tepki olarak Facebook ve Instagram hesaplarını kapatacağını açıkladı.

ABD’li ünlü yıldız Kim Kardashian, sosyal medya platformlarını nefret, yanlış bilgi ve bağnazlığa geçit vermekle suçlayan ‘#StopHateForProfit’ (Kâr için nefrete son verin) kampanyasına katıldı. Kardashian, destek amacıyla Facebook ve Instagram hesaplarını donduracağını açıkladı, aynısını yapmaları için kamuoyuna da çağrıda bulundu.

Twitter hesabından bir açıklama yapan Kardashian, şu ifadeleri kullandı; “Instagram ve Facebook aracılığıyla sizinle doğrudan bağlantı kurabilmeyi seviyorum. Ancak bu platformlar, Amerika’yı bölmek ve anlaşmazlık tohumları ekmek isteyen gruplar tarafından üretilen nefretin, propagandanın ve yanlış bilgilerin yayılmasına izin verirken sessiz kalamıyorum” dedi.

Eşi Kanye West’in de adaylardan biri olduğu ABD başkanlık seçimlerine işaret eden Kardashian, “Sosyal medyada paylaşılan yanlış bilgiler, seçimlerimiz üzerinde ciddi bir etkiye sahip ve demokrasimizin altını oyuyor” diye ekledi.

Kardashian ailesi, geçtiğimiz günlerde kendi günlük hayatlarını konu edinen ve 14 yıldır devam eden ‘Keeping Up with the Kardashians’ programının sona erdiğini duyurmuştu.

Kaynak Link Sputnik Türkiye

Raporla

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Fransa Covid-19 ile mücadele eden yabancıların vatandaşlık başvuru sürecini hızlandırıyor

Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5A haberleşme uydumuz 30 Kasım'da uzaya fırlatılacak