in

Kanal İstanbul için ilk ihale yapıldı, 5 firma katıldı


Türkiye’de sert tartışmalara neden olan Kanal İstanbul projesinin etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin rekonstrüksiyon projeleri için ihale gerçekleştirildi.

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Kanal İstanbul Etki Alanındaki Tarihi Odabaşı ve Tarihi Dursunköy Köprüleri İhalesi için teklifler kapalı zarf usulüyle alındı.

Toplamda 5 firmanın katıldığı ihalede Artuklu Mimarlık’ın teklifi geçersiz sayılırken, Mukarnas Mimarlık 500 bin lira, Hasan Fehmi Şahin 550 bin lira, Safir Jeoteknik 507 bin lira, Altıparmak Mimarlık 408 bin lira teklif etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, ihaleyi eleştirdi. İmamoğlu, “Bugün bir köprü yıkıp, yapmak mı iş; yoksa, evde gelecek kaygısına düşmüş milyonlarca insana destek olmak mı? … Adını, vallahi ben koyamıyorum, lütfen siz koyun.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Çılgın Proje’ olarak isimlendirdiği Kanal İstanbul Projesi’ne muhalefet partileri karşı çıkıyor.

Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada, “Ey CHP zihniyeti, sizin gücünüz, kuvvetiniz Kanal İstanbul’u engelleyemeyecek, onu da yapacağız.” ifadelerini kullanmıştı.Kaynak Link Euronews Türkçe

Report

Siz ne düşünüyorsunuz?

Written by admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bağcılar’da semt pazarlarına seç-al yasağıyla ilgili gerekli uyarılar yapıldı

‘Trump şapkası takan siyah erkeğim’ diyen Kanye West, gösterilen tepkileri ırkçı fişlemeyle kıyasladı