Hindistan’da bir hastanede çıkan yangında 10 yeni doğan bebek hayatını kaybetti


Hindistan’ın Maharaştra eyaletinde bir hastanenin yeni doğan bakım ünitesinde çıkan yangın sonucu 10 bebek hayatını kaybetti. Yangında ölen bebekler birkaç günlük ila 3 aylıktı.

Hint polisi, Bhandara kentinde bir hastanenin yeni doğan yoğun bakım servisinde yangın çıktığını bildirdi. Yangında 10 bebeğin yaşamını yitirdiğini ve 7 bebeğin kurtarıldığını belirten emniyet yetkilileri, yangının elektrik kontağında yaşanan kısa devre sebebiyle çıkmış olabileceğini kaydetti.

Ölen bebeklerin nefessiz kaldığı gerekçesiyle öldüğünü ifade eden hastane yönetimi yangının çıkış nedeninin araştırıldığını belirtti. Yetkililer, yaşanan bu yeni trajediyle ilgili soruşturma açılmasını istedi.

Hastanelerde yaşanan bu tür olaylar nedeniyle Yargıtay, koronavirüs hastalarına bakan hastanelerin güvenliği hakkında bir rapor talep etmişti.

Başbakan Modi: Yürek burkan bir trajedi

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, üzüntüsünü dile getirerek yaşanan olayı “yürek burkan bir trajedi” şeklinde nitelendirdi.

Hindistan İçişleri Bakanı Amit Shah ise “telafi edilemez kayıp” nedeniyle “kelimelerin ötesinde acı” hissettiğini belirtti.Kaynak Link Euronews Türkçe

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

Rusya’da bir gün içinde görülen yeni vakaların sayısı yine 24 binin altında kaldı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Güvenli yabancı aşı temini hükümetin önceliklerindendir