in

UNICEF: Ukrayna’da son bir ayda 100 çocuk öldü[Fotoğraf: Reuters (Arşiv)]Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) yetkilisi Omar Abdi, BM Güvenlik Konseyine brifinginde, Ukrayna’daki savaşın çocuk hakları krizi yarattığını söyledi.


Okullara yönelik saldırılara ve çocuklarının eğitim hakkının elinden alındığına dikkati çeken Abdi, son bir ayda Ukrayna’da yaklaşık 100 çocuğun öldüğünü belirtti.


Okulların askeri amaçlar için kullanıldığını ve geçen hafta UNICEF destekli 15 okulun savaşta zarar gördüğünü söyleyen Abdi, okullara yönelik saldırılara son verilmesi çağrısı yaptı.


ABD: Rusya, Ukrayna’da her gün ortalama 22 okulu hedef aldı


ABD’nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı Richard Mills, Rusya’nın 24 Şubat’ta savaş başladığı günden beri her gün ortalama 22 okulu hedef aldığını söyledi.


Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia ise Rus ordusuna yönelik suçlamaları reddederek Ukrayna’da çocuklara tarihin doğru öğretilmediğini savundu.


Ukrayna’nın BM Büyükelçisi Sergiy Kyslytsya ise Rusya’yı Ukraynalı çocukları kaçırmak ve yasa dışı evlatlık vermekle suçladı.Kaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

6.7k Puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

ABD Senatosundan FED Başkanlığına aday gösterilen Powell’a onay

Real Madrid, Levante’yi 6-0 yendi

Real Madrid, Levante’yi 6-0 yendi