in

Özel sporculardan 14 madalya – Son Dakika Haberleri
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Nymburk şehrindeki organizasyonun ilk gününde 4 altın, 4 gümüş ve 6 bronz olmak üzere 14 madalya alan milli sporcular, ikinci günde de başarılı sonuçlarına devam etti.


Milli sporcular ikinci günü 6 altın, 4 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 14 madalyayla tamamladı.


Atletizmde Emirhan Akçakoca, 100 metrede dünya rekoru kırarak aldığı altın madalya dışında, bin 500 metre ve uzun atlamada da altın madalyayı boynuna taktı.


Dilara Çevik 100 metre ve gülle atmada altın, 400 metrede gümüş, Ali Topaloğlu gülle atmada altın, 100 metrede gümüş, bin 500 metrede bronz, Münevvere Yılmaz bin 500 metrede gümüş, gülle atmada bronz, Kardelen Demir ise bin 500 metrede bronz madalya elde etti.


Benay Balcı ve Merve Peker’den oluşan Özel Sporcular Down Masa Tenisi Kadın Milli Takımı gümüş, Erman Çetiner ve Salihcan Öztankal’dan oluşan Özel Sporcular Down Masa Tenisi Erkek Milli Takımı ise çiftlerde bronz madalya aldı.


Millilerin ilk iki gün sonunda madalya sayısı 10 altın, 8 gümüş ve 10 bronz olmak üzere toplam 28 madalya oldu. Şampiyona 26 Haziran’a kadar sürecek.Kaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

1.9k Puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

ABD’nin gönderdiği HIMARS füze sistemi Ukrayna’ya ulaştı

ABD’nin gönderdiği HIMARS füze sistemi Ukrayna’ya ulaştı

Milli atlet Enes Talha Şenses Türkiye rekoru kırdı