in

İzmir’de istinat duvarı çöktü: 2 apartman tahliye edildi2. İnönü Mahallesi Özkarakaya Sokak’ta bulunan bir sitede istinat duvarı henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. Çöken istinat duvarı bir binanın üzerine geldi.


Duvarın çöktüğünü gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Bölgeye itfaiyenin yanı sıra AFAD, sağlık, polis, çevre ve şehircilik ekipleri de sevk edildi.

İzmir'de istinat duvarı çöktü: 2 apartman tahliye edildi


88 daire tedbir amaçlı boşaltıldı


Ekiplerin yaptığı inceleme sonrası çökme tehlikesine karşı 8 apartmanın bulunduğu sitede, 2 apartmandaki 88 daire tedbir amaçlı boşaltıldı.


Apartmanların çevresinde olası bir tehlikeye karşı polis ekipleri güvenlik önlemi aldı.

İzmir'de istinat duvarı çöktü: 2 apartman tahliye edildi


Boşaltılan dairelerde yaşayan vatandaşlardan bazıları yakınlarına giderken, bazıları da belediye tarafından misafirhane ve otellere yerleştirildi.


Öte yandan Türk Kızılay da vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramında bulundu.

İzmir'de istinat duvarı çöktü: 2 apartman tahliye edildi


“Asıl tehlike diğer bloklar”


Apartman sakinlerinden Süleyman Yılmaz, bölgedeki istinat duvarlarının tehlikeli olduğuna dair şikayetlerde bulunduklarını söyledi.


Ancak gerekli adımların atılmadığını ileri süren Yılmaz, “Buradaki istinat duvarlarının hepsinin elden geçmesi gerekiyor. Asıl tehlike diğer blokların bulunduğu yerler. Eğer oralarda yaşanırsa bu çökme binalar kökten gider” dedi.


Sitede market işleten Şahin Aslan da “Bu sorun yıllardır var burada. Gerekli incelemeler yapılmıştı ekipler tarafından. Biz sonuç alamadık. Bu beklenen bir şeydi. Çok şükür daha büyük bir olay olmadı. Eğer daha büyük bir kayma olsaydı bir bina tamamen diğer binanın üzerine yıkılırdı” diye konuştu.

Kaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

What do you think?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın