in

Emrah Apartmanı davasının sanıklarına 22 yıl 5 aya kadar hapis istemi
İzmir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan fenni mesul T.A., taraf avukatları ile müştekiler katıldı.


Sanık H.U.’nun avukatı müvekkilinin duruşma öncesi fenalaştığı için mahkeme salonuna gelemediğini söyledi.


İddia makamı, 2 sanığın “bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma” suçundan 22 yıl 5’er aya kadar cezalandırılması yönünde mütalaa verdi.


Müşteki Hasan İnan’ın avukatı olayda olası kast olduğunu düşündüklerini belirterek, sanıkların tutuklanmasını talep etti.


“Kanunsuz epoksi işlemi yapılmıştır”


Sanık T.A. ise inşaatı yapan insanların burada bulunmadığını savunarak, “Sadece ben eleştiriliyorum. Kanunsuz epoksi işlemi yapılmıştır. Bunu yapan firma ortada yoktur. Bütün suçlar bana atılıyor. ‘Bütün inşaatı ben yapmışım’ gibi tüm yük bana kalıyor” dedi.


Sanık H.U.’nun avukatı da müvekkilinin ayaklarından rahatsız olduğu için “ev hapsi”nin kaldırılmasını talep ettiğini belirtti. Avukatın bu sözlerine müştekiler tepki gösterdi.


Mahkeme heyeti, mütalaaya ilişkin beyanlarını hazırlamaları için taraflara süre verilmesi ve eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.


Olay


İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Emrah Apartmanı’nda 30 kişi hayatını kaybetmiş, 8 kişi yaralanmıştı.


3 sanık hakkında “bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma” suçundan 2 yıl 8 aydan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.


Bir sanık yargılama sırasında vefat etmişti.Kaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

1.9k Puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Çanakkale açıklarında 65 düzensiz göçmen yakalandı

“Barış anlaşması teklifimiz cevapsız kaldı”