in

Denizciler iklim değişikliği için Artvin’den Hatay’a yelken açtı“Gelecek için yelken açıyoruz” sloganıyla 22 Nisan’da yola çıkan Murat Tan ve arkadaşları, yolculuklarının son durağı Arsuz Madenli Limanı’na geldi.


Küresel ısınmayla yaşanan iklim değişikliği konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan yelkencileri, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok ile Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven karşıladı.

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]


Karşılama töreninde, Büyükşehir Belediyesi bando takımı da yer aldı.


“Good Day Sunshine” isimli tekneyle yolculuk yapan Murat Tan, 8 yaşında kızının bulunduğunu, projenin çocukların geleceği için hayata geçirildiğini söyledi.

Fotoğraf: AA

[Fotoğraf: AA]


Tan, 24 gündür denizde olduklarını ifade etti.


“Türkiye’nin bir deniz sınır ucundan Hatay Madenli sınır ucuna kadar bütün ülke sularını gezip, her ilimizin kıyısından numune su alıp, orada gençler ve çocuklarla konuşup, derdimizi anlatıp hepimizin geleceği için neler yapmamız gerektiğini anlattık. Paket ürün kullanmıyoruz, mazot sadece liman yanaşmalarında minimum kullanıyoruz. Karbon ayak izine karşı farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Rüzgar gücü ve güneş enerjisiyle ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. 22 Nisan’da başladığımız rotamız toplamda 1800 mil ve 24 gün sürdü. Burada yaptığımız büyük seyrimiz sona erecek ama ilkim değişikliğine karşı bütün çalışmalarımız devam edecek.”Kaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

6.3k Puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Spor Toto 1. Lig’de küme düşen 3 takım daha belli oldu

Spor Toto 1. Lig’de küme düşen 3 takım daha belli oldu

Yurt genelinde “Gençlik ve Sosyal Medya” söyleşileri düzenlenecek