in

3 milli motosikletçi Portekiz’de piste çıkacak
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde antrenmanlarını sürdüren milli sporcular, bir aylık aranın ardından bu hafta sonu yarışacaklar.


Dünya Superbike Şampiyonası’nda zirve mücadelesi veren Toprak Razgatlıoğlu, 2022 sezonun üçüncü ayağına Portekiz’de çıkacak. Estoril Pisti’nde düzenlenecek şampiyonada milli motosikletçi Toprak, kürsünün en üstünde yer almaya çalışacak.


Toprak Razgatlıoğlu, Pata Yamaha with Brixx WorldSBK takımıyla Portekiz’de 21 Mayıs Cumartesi günü öğleden önce sıralama (Superpole), TSİ 16.00’da ise ilk yarışa çıkacak, 22 Mayıs Pazar günü ise 13.00’te sıralamaya, 16.00’da da ikinci yarışta ter dökecek.


Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu da Portekiz’de yarışacak


Milli motosikletçiler Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu da Dünya Supersport Şampiyonası’nın Portekiz ayağında Türkiye’yi temsil edecek.


Estoril Pisti’nde yapılacak sezonun üçüncü ayağı için Kawasaki Puccetti takımının genç pilotu Can Öncü ve MV Agusta Reparto Corse takımının pilotu Bahattin Sofuoğlu, yarın serbest antrenmanlara katılacak.


Ay-yıldızlı motosikletçiler, 21 Mayıs Cumartesi günü öğleden önce sıralama turlarında, aynı gün TSİ 17.15’te ilk yarışta, 22 Mayıs Pazar günü ise 14.30’da ikinci yarışta mücadele edecek.Kaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Türkiye’nin küresel bayrak taşıyıcısı THY 89 yaşında

Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO’ya Finlandiya ve İsveç’in girmesine 'hayır' diyeceğimizi ilgili arkadaşlarımıza söyledik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO’ya Finlandiya ve İsveç’in girmesine 'hayır' diyeceğimizi ilgili arkadaşlarımıza söyledik