in

“S-400’lerin ikinci partisinin alımı söz konusu”

“S-400’lerin ikinci partisinin alımı söz konusu”
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TRT Haber’de soruları yanıtladı.


Demir’in açıklamalarından öne çıkanlar:


Türkiye Savunma Sanayiinin sahaya verdiği ürünler, emsalleriyle boy ölçüşecek ve onlardan da daha iyi olacak seviyede ürünler. Operasyonlarda yerli silahlar, yerli savunma sistemleri kullanılıyor.


 


 


Rusya’dan S-400 alımı


Baştan beri planlanan alımın ikinci partisinin alımı söz konusu. Türkiye düşündü taşındı Amerika ne derse desin ben ikinci sistemi de alacağım diye inatlaşıyor manzarasından çok Türkiye baştan verdiği kararın aynısını uygulamaya devam ediyor.


 


 


Milli Muharip Uçak Projesi


Çok çok iddialı bir proje ama inancımız var. Yola çıktık, inşallah hedefe varacağız. Bu milletin gençleri, mühendisleri bunu başaracaklar. 2023’te Milli Muharip Uçağımızın hangardan çıkmasını hedefliyoruz.


ATAK’ların ihraç başarısı


ATAK helikopterlerimiz için dünyada önemli ölçüde talep var. ATAK-2 ana hatlarıyla daha fazla yük taşıyabilen, daha fazla kabiliyetleri olan bir helikopter olacak. Dünyada şu anda sınıfında en iyi bir, iki helikopter arasında sayılıyor. Sloganımız: Bir şey insan yapısıysa biz daha iyisini yaparız. 


Anadolu Gemisi bu sene içerisinde devreye alınacak.


Hürjetimizi de inşallah 2023’te görmeyi umuyoruz, hedefimiz bu. Helikopterlerimiz, uçaklarımız gün sayıyor. Tabii mühendislerimiz de gün sayıyorlar.

Kaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Rusya: İngiltere’nin silahlarını Kiev’e kullandırmasının cevabı olacaktır

Fransa’da birçok caminin duvarına haç çizen sanık ceza aldı