in

Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor

Mahmut Ustaosmanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor
Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesi, Beykoz Yavuz Selim Mahallesi’ndeki evinin önünde helallik alınmasının ardından, büyük bir konvoy eşliğinde Fatih Camii’ne getirildi.


Fatih Camii’nin bulunduğu Fevzipaşa Caddesi trafiğe kapatılırken camiye bağlanan tüm ara sokaklar, polis ekipleri tarafından bariyerlerle kapatıldı.


Vatandaşlar cami ve çevresindeki doluluğa göre kontrollü olarak alana alınırken bazı sivil toplum kuruluşları, cenaze törenine gelen vatandaşlara su ve ikramlık dağıttı.


Ellerinde seccadeleriyle camiye ulaşmak isteyen vatandaşlar, Edirnekapı’dan Saraçhane’ye kadar Fevzipaşa Caddesi’ne bağlanan tüm cadde ve sokakları doldurdu.


İsmailağa Camii şehir dışından gelenler için gece boyunca açık bırakılırken bazı vatandaşlar Fatih Camii’ne sabah erken saatlerde geldi.


Asya, Afrika, Orta Doğu ve Balkanlar’dan çok sayıda kişinin yanı sıra Avrupa’da yaşayan Türklerden de cenaze törenine katılım olduğu görüldü. Birçok ülkeden din adamlarının da katıldığı cenaze töreninde vatandaşlar, namaz için Fatih Camii’nin avlusunda saf tuttu.


Cenaze töreni dolayısıyla Fatih Camisi’nde Kur’an-ı Kerim ve sela okundu.Kaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

1.5k Puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Milli boksörler yumruklarını altın madalya için sallayacak

BM, Filistinli gazeteci Ebu Akile’yi İsrail güvenlik güçlerinin öldürdüğünü doğruladı

BM, Filistinli gazeteci Ebu Akile’yi İsrail güvenlik güçlerinin öldürdüğünü doğruladı