in

İstanbul’da yasa dışı organ nakli operasyonu

İstanbul’da yasa dışı organ nakli operasyonuİstanbul Emniyeti, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ekipleri, yasa dışı organ nakli için anlaşan şüphelileri hastanede suçüstü yakaladı.


Operasyonun detaylarına TRT Haber ulaştı. 


Kaçakçılar böbreğini verecek olan kişi ile hastayı dayı yeğen gibi gösterdi. Yapılan doku uyumu testi ile gerçek ortaya çıktı, iki kişi arasında hiçbir akrabalık bağı olmadığı anlaşıldı.


15 bin dolara yasa dışı nakil için anlaştılar


Hastane yetkilileri durumu polise bildirdi. Ekipler operasyon için harekete geçti. Önce şüphelilere hastane tarafından nakil için tarih verildi.

İstanbul'da yasa dışı organ nakli operasyonu


Nakil tarihinde hastaneye giden 2 şüpheli suçüstü yakalandı. Organ alışverişi için 15 bin dolara anlaştıkları ortaya çıktı. Ukraynalı hastanın aracıya internet üzerinden ulaştığı da belirlendi.


Ukraynalı hasta, “5 yıldır nakil için böbrek bekliyordum. 3 ay önce sosyal medyada böbrek nakli videosu izlerken alt kısımda böbrek nakli için bırakılan bir Rus numarası vardı. O numaradan nakil için aracılık eden kişiye ulaştım” dedi.


Aracının yurt dışında olduğu, böbreği verecek olan kişinin İstanbul’daki tüm masraflarının Ukraynalı hasta tarafından karşılandığı belirlendi.


Hastanede gözaltına alınan 2 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor. 


Kamera: Necmi HastürkKaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

5.1k Puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

NBA draftının 1 numarası Paolo Banchero

NBA draftının 1 numarası Paolo Banchero

Bakan Kirişci konuşuyor – Son Dakika Haberleri