in

Boğulma tehlikesi yaşayan yüzücüyü antrenörü kurtardı

Boğulma tehlikesi yaşayan yüzücüyü antrenörü kurtardıMacaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen organizasyondaki kadınlar serbest solo finali için havuza giren Alvarez ölümden döndü.


25 yaşındaki Alvarez, performansı sırasında bayılarak havuzun dibine çöktü. Cankurtaranlardan önce suya atlayan antrenör Fuentes, dipte hareketsiz kalan sporcuyu yüzeye çıkardı.

Fotoğraf: Reuters

[Fotoğraf: Reuters]


Fuentes, olay sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı.


“Ne gündü ama… Sanırım her duyguyu yaşadım. Koreografilerimizi beğendiğiniz için çok mutluyum. Daha iyi performans sergilemek için sabırsızlanıyoruz. Anita’nın solo performansı da çok iyiydi, belki de kariyerinin en iyisiydi. Limitleri zorladı ama Anita’nın sağlığı iyi. Benzer durumlar bisiklet, maraton yarışları gibi diğer spor dallarında da yaşanabiliyor. Kimi sporcular bayılır, bazıları bitiş çizgisine bile ulaşamaz. Bizim sporumuz da çok zor. Şimdi dinlenme ve iyileşme zamanı.”


Alvarez, geçen yıl Barselona’daki olimpiyat elemelerinde de havuzda bayılmış ve yine antrenörü Fuentes tarafından kurtarılmıştı.Kaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

2.9k Puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Trenlerde bisiklet ücretsiz taşınacak – Son Dakika Haberleri

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor