in

Avrupa’da 100’üncü altın madalya Feyzullah Aktürk’ten

Avrupa’da 100’üncü altın madalya Feyzullah Aktürk’tenBüyüklerde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılan Feyzullah, finalde Bulgar Ahmed Sultanovich Bataev ile karşılaştı.


İlk devreyi 2-0 önde kapatan Feyzullah, karşılaşmayı 6-1 kazarak altın madalya elde etti.


100. altın madalya Feyzullah’tan


Türkiye’nin Avrupa şampiyonalarındaki 100. altın madalyasını kazanan Feyzullah Aktürk, minderde Türk bayrağıyla şampiyonluk turu attı.

Avrupa'da 100'üncü altın madalya Feyzullah Aktürk’ten


23 yaş altının ardından büyüklerde de Avrupa şampiyonu olan Feyzullah Aktürk, 92 kilo elemelerinde Avusturyalı Benjamin Greil’i 11-1 teknik üstünlükle, çeyrek finalde Moldovalı Georgii Rubaev’i 8-0, yarı finalde de Gürcü Miriani Maisuradze’yi 5-2 mağlup etmişti.


20 günde iki şampiyonluk


Final müsabakasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Feyzullah, 100. altın madalyanın kendisine nasip olduğunu belirterek, “Gururluyum, Türkiye’nin Avrupa şampiyonlarındaki 100. şampiyonluğu bana nasip oldu.” dedi.

Avrupa'da 100'üncü altın madalya Feyzullah Aktürk’ten


Bulgaristan’da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda da altın madalya kazanan milli güreşçi, “23 yaş altının ardından burada da şampiyon oldum. Bana olan inancı boşa çıkartmadım. Çok mutluyum” açıklamasını yaptı.


Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu da “20 günde iki kez Avrupa şampiyonu olan aslan burada. Bunu yaşamak çok önemli. Feyzullah’ın yüreğine sağlık. Biz bir söz verdik, ‘Bizim sporcularımız geriye adım atmayacak’ dedik. Sporcularıma, ekibime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak Linki – TRT Haber

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Aliyev ve Paşinyan yeniden Brüksel'de bir araya gelecek

Aliyev ve Paşinyan yeniden Brüksel'de bir araya gelecek

Spor kanunu teklifi komisyondan geçti