in

Türkiye, Afganistan’ın Mezar-ı Şerif kentinde iki aracı hedef alan terör saldırılarını kınadı

Türkiye, Afganistan’ın Mezar-ı Şerif kentinde iki aracı hedef alan terör saldırılarını kınadı


Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Afganistan’ın Mezar-ı Şerif kentinde bugün iki aracı hedef alan patlamalarda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada son dönemde Afganistan’da terör saldırılarının arttığına da vurgu yapılarak şunlar kaydedildi:

“Afganistan’da son dönemde yoğunlaşan bu insanlık dışı terör saldırılarını en güçlü şekilde kınıyor, faillerinin adalet önünde hesap vermelerini ve benzer eylemlerin tekerrürünün önlenmesi için gereken tüm tedbirlerin alınmasını bekliyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınları ile kardeş Afgan halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Mezar-ı Şerif’teki iki minibüs durağında gerçekleştirilen saldırıda 9 kişinin hayatını kaybettiği, 13 kişinin de yaralandığı açıklanırken saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Saldırının Şii yolcuların kullandığı araçlara yönelik yapıldığı belirtilirken kentte geçen hafta da bir Şii camisine saldırı düzenlenmiş, bu saldırıyı DEAŞ terör örgütü üstlenmişti.


Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.Kaynak Linki – Anadolu Ajansı

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

8.8k Puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

“Toplam tünel uzunluğumuzu 651 kilometreye yükselttik”

DSÖ: Afrika’da önlenebilir hastalıklar artışta