in

TFF’den disiplin sevk ve kararlarına müdahale edildiği yönündeki açıklamalara yalanlama

TFF’den disiplin sevk ve kararlarına müdahale edildiği yönündeki açıklamalara yalanlama


TFF‘den yapılan açıklamada, “Kamuoyunun açık bir şekilde bilmesini isteriz ki daha önce müteaddit kereler belirtildiği üzere, disiplin sevkleri TFF Statüsü ve Talimatları’nda belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde, müsabakalarda görevli, temsilci ve hakem raporları esas alınarak TFF Hukuk Müşavirliğinde görevli disiplin müfettişleri tarafından yapılmaktadır.” denildi.

Disiplin kararlarının bağımsız kurullarca verildiği vurgulanan açıklamada, “Somut delillere ve gerekçelere dayanılarak yapılan bu sevklere ilişkin disiplin kararları, gerekli inceleme sonrasında bağımsız disiplin kurulları tarafından verilmekte, bu kararlara itiraz halinde yetkisini kanun ve statüden alan bağımsız Tahkim Kurulu kararıyla kesinleşmektedir.” değerlendirmesinde bulunuldu.

MHK’nin Süper Lig ve 1. Lig Hakem ve Gözlemci Klasmanlarıyla ilgili TFF Yönetim Kurulu tarafından onaylanan kararının Tahkim Kurulunca kaldırılmasının, disiplin süreçlerine ve bağımsız yargı kurullarının işleyişlerine karışılmadığına en önemli örnek olduğunun vurgulandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve yöneticilerinin, disiplin süreçlerine veya bağımsız yargı kurullarının işleyişlerine ve kararlarına herhangi bir etkisi mümkün değildir. TFF görevlileri müsabakalara ilişkin raporlarını Futbol Yönetim Sistemi (FYS) üzerinden düzenlemekte ve bu raporlara kimsenin müdahale etme ihtimali bulunmamaktadır. Herhangi bir kulübün hukuka aykırı olarak korunması, kollanması söz konusu olmayıp, Federasyonumuz her kulübe eşit mesafededir. Futbolun tüm paydaşlarını kurum ve kurulları töhmet altında bırakan açıklamalardan kaçınmaya ve sağduyulu olmaya davet eder, bir kez daha hoşgörünün ve birlikteliğin simgesi olan Ramazan Bayramı’mızın Türk futbol camiası için hayırlara vesile olmasını dileriz.”


Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.Kaynak Linki – Anadolu Ajansı

Önemli Bilgilendirme: Bu içeriği, kaynağı benzersiz şekilde sunmuştur.
Tüm yasal hakları ve sorumlulukları kendisinde saklı tutar.

Ne düşünüyorsun?

7.4k Puan
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

‘Kilit kavşak’ta bayram dönüşü yoğunluğu

TFF: Federasyonumuz her kulübe eşit mesafededir