Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin: Suriyelilerde koronaya yakalanma oranı 7’de 1, bunun nedeni araştırılmalıGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Suriyelilerde koronaya yakalanma oranı istatistiksel olarak 7’de 1. Bunun nedeni araştırılmalı” dedi.

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı sıfatıyla Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında İstanbul’da ‘Herkes için 0 emisyonlu hareketlilik’ etkinliğine katıldı.

Hürriyet’ten Özgür Altuncu’nun haberine göre, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kendisine sorulan “Gaziantep’te yaklaşık 500 bin Suriyeli arasında koronavirüs oranı nedir?” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Bu oran 7’de 1. Bundan da çok memnunuz. Hakikaten yüksek olsa çok daha farklı bir sorunla karşı karşıya kalırız. Bunun bana nedenini soruyorlar. Bir teori, ‘Suriyelilere girişte aşı yapıldı.’ Bu aşılar onları koronaya karşı koruyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. İkinci bir nedeni yaşam şekilleri, yedikleri yiyecekler olabilir. Nedeninin bulunması için bilimsel çalışma yapılması gerekiyor.”

Şahin ayrıca 23 bisikletçiye teşekkür belgesi verdi.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Raporla

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Çin Dışişleri Bakanı: Pekin ile Moskova arasında kaya gibi sağlam bir dayanışma var

Kürt sorununa yeni çözüm arayışı tartışması: Demirtaş ile HDP arasında makas açılıyor mu? | Söyleşi