Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Bakü'yü 'etnik temizlik' girişimiyle suçladıErmenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Azerbaycan’ı ihtilaflı Dağlık Karabağ’da ‘etnik temizlik’ girişimiyle suçladı.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, CBN News’e verdiği röportajda Azerbaycan hükümetini Karabağ‘da ‘etnik temizlik’ yapmaya çalışmakla suçladı.

Sarkisyan, yaptığı açıklamada “Azerbaycan’ın amacı, Dağlık Karabağ bölgesinin otokton halktan, Ermenilerden temizlenmesidir. Birileri toprakları insanlardan arındırmaya çalıştıkları zaman, bunun adı etnik temizliktir. Binlerce yıldır orada yaşayan kadim kültürün taşıyıcıları Ermenileri o topraklarda istemiyorlar” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin katılımı göz önüne alındığında, çatışmanın bir ‘din savaşına’ dönüşüp dönüşmeyeceği sorusuna Sarkisyan, “Türkiye bölgeye paralı asker olan İslamcı militanları getirmesine rağmen, böyle bir şey olmaz” yanıt vererek, bunun diplomasi yoluyla çözülmesi gereken bir ihtilaf olduğunu kaydetti.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

ABD başkanlık seçimlerinde erken oylar devam ediyor: Şu ana kadar yaklaşık 20 milyon kişi oy kullandı

İngiltere’de ‘kontrollü insan enfeksiyonu’ yöntemiyle Covid-19 aşı denemeleri başlayabilir