DSÖ kabul etti: Koronavirüsün mutasyonu orijinalden daha hızlı yayılıyorDünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) Maria Van Kerkhove, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) İngiltere’de ortaya çıkan yeni türünün orijinalden daha hızlı yayıldığını belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Kovid-19’la mücadele ekibinin lideri Maria Van Kerkhove, bugünkü basın toplantısında, koronavürüsün yeni mutasyonunun orijinalden daha hızlı yayıldığını belirterek İngiliz doktorlarının gerçekleştirdiği modellemelerden elde edilen verileri gösterdi.

Kerkhove, “Bu veriler, üreme katsayısının 1.1’den 1.5’e yükseldiğini gösteriyor” ifadesini kullandı.

Ancak ellerindeki enformasyonun, virüsün “selefi” ile aynı şekilde yayıldığını gösterdiğini kaydeden DSÖ uzmanı, dolayısıyla mücadele yöntemlerinin de aynı olduğunu söyledi.

İletim zincirini kırmak için daha sıkı çalışmaya ihtiyaç olduğunun altını  çizen Kerkhove, ancak paralel olarak orijinal Kovid-19’un dolaşmaya devam etmesinin bu süreci zorlaştırdığını da sözlerine ekledi.

DSÖ yetkilisi ayrıca yeni türün daha tehlikeli olduğunu gösteren tek bir kanıta sahip olmadıklarını söyledi.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

Suudi Arabistan Kralı koronavirüs aşısı oldu

Trump taraftarlarının işgal ettiği ABD Kongresi’nde temizlik çalışmaları