Doha World Judo Masters mükemmel maçlara sahne oluyor


Katar”ın başkenti Doha’da gerçekleşen World Judo Masters turnuvasının ikinci gününde, dört kez dünya şampiyonu unvanı bulunan Clarisse Agbegnenou performansıyla güne damgasını vurdu. Fransız judoka mükemmel ura nage hamleleriyle rakiplerini alt etti.

Agbegnenou altın madalya müsabakasında Japon Nami Nabekura ile karşılaştı. Agbegnenou 2-1 skoruyla ve mükemmel kosoto gari hamlesiyle ikinci master ünvanını güvence altına aldı. Madalyaları Uluslararası Judo Federasyonu Başkanı Marius Vizer takdim etti.

Güne damgasını vuran erkek judoka Gürcü Tato Grigalashvili oldu. Gürcü judoka Avrupa turnuvasından aldığı altın madalyadan sonra Masters turnuvasında da altın madalya kazandı. Finale kadar olan maçlarında da ippon skoru elde eden Grigalashvili finalde Hollandalı Frank De Wit ile karşılaştı. Kıyasıya geçen maçta Gürcü judoka, sasae tsurikomi ashi hamlesiyle wazari elde ettikten sonra rakibinin kolunu kitleyerek ippona uzandı. Judokaların madalyaları Judo Federasyonu Spor Direktörü Florin Daniel Lascau tarafından takdim edildi.

Erkekler -73 kilo kategorisinde 2018 Dünya Şampiyonu An Changrim ilk master altın madalyasını aldı. Japon judokanın altın madalyasını Judo Federasyonu Başkan Yardımcısı Manuel Larranaga teslim etti.

Kadınlar -70 kilo kategorisinde, Rus rakibi Madina Taimazova‘yı alt edenJapon Yoko Ono altın madalyaya uzandı. Madalyaları Judo Federasyonu Spor Direktörü Vladimir Barta takdim etti.

Günün hareketi ise mükemmel bir ippon elde eden Moğol judoka Tsend-Ochir‘den geldi.Kaynak Link Euronews Türkçe

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

Meksika, 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı satın almayı planlıyor

Ümitcan Uygun’un uyuşturucu kullandığı görüntülerde yanında bulunan kadın yakalandı