Dağlık Karabağ: Azerbaycan ve Ermenistan birbirlerini 2.ateşkesi ihlal etmekle suçladı


Azerbaycan ve Ermenistan arasında yürürlüğe giren ikinci ateşkes anlaşması hakkında iki taraf da birbirini ihlalle suçladı.

Dağlık Karabağ’da, Azerbaycan ve Ermenistan üzerinde anlaştığı insani amaçlı geçici ateşkes pazar günü yerel saatle 00.00’da yürürlüğe girmesinin ardından kısa bir süre sonra iki ülke birbirini anlaşmaya uymamakla suçladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan güçlerinin, Cebrail kentinin çevresindeki bölgelere ve Araz nehri boyunca kurtarılmış köylere top ve havanlarla ateş açtığı belirtildi.

Ermenistan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada ise Azerbaycan ordusunun pazar gecesi iki kez toplarla ateş açtığı ifade edildi.

Azerbaycan ordusu: ‘Ermenistan’ın saldırı girişimleri önlendi’

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun cephenin farklı yönlerinde top ve havanlar kullanarak durumu gerginleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, Ermenistan ordusunun Ağdere, Fuzuli, Hadrut ve Cebrail yönlerinde saldırı girişiminde bulunduğu, Azerbaycan ordusunun bu saldırıları önlediği ifade edildi.

Azerbaycan askerleri arasında can kaybı olmadığı aktarıldı.Kaynak Link Euronews Türkçe

Raporla

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kovid-19 ölüm riskini 6 kat artıran faktör belirlendi

MSB'den Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü klibi