Çekya'da binlerce kişi Kovid-19 önlemleri protesto etti: Gösterilere eski cumhurbaşkanı da katıldıÇekya’da binlerce kişi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerini protesto etti.

Çekya basınında yer alan habere göre, 79 yaşındaki eski Cumhurbaşkanı Vaclav Klaus‘un da aralarında bulunduğu binlerce kişi, başkent Prag’da Kovid-19 tedbirlerine tepki gösterdi.

Ellerinde, ‘Korona terörü’, ‘Kovid şantajı’ gibi pankartlar taşıyan kalabalık, salgına karşı alınan önlemleri protesto etti.

Kalabalığa bir konuşma yapan Klaus, “Tek taraflı hükümet kararnameleri son bulmalı. Açık ve net bir şekilde, artık yeter demek istiyoruz. Hayatımıza zarar veren yasaklara ve kararnamelere yeter” ifadelerini kullandı.

Çekya’da geçen hafta, akşam saat 09.00 ile saat 05.00 arasında sokağa çıkma yasağı, kamuya açık alanda sadece iki kişinin bir araya gelebilmesi, dükkanların kapatılması gibi yasakları kapsayan önlemler hükümet tarafından uzatılmıştı.

Çekya Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, 10,7 milyon nüfusa sahip ülkede son 24 saatte 8 bin 406 vaka görüldü.

Bugüne kadar toplam 831 bin 165 vaka tespit edilirken, hayatını kaybedenlerin sayısı 69 artarak 13 bin 115’e ulaştı.Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

Japonya’da halkın yüzde 80’i Olimpiyat Oyunları’nın 2021’de de ertelenmesi ya da iptalini istiyor

Tekirdağ'da ikiz kuzulardan biri tüysüz ve yüzü gelişimini tamamlamadan dünyaya geldi