Alman aşırı sağcı AfD’nin eski sözcüsünden ‘göçmenler vurulabilir, gaz odalarına sokulabilir’ yorumu


Almanya’da uzun yıllar aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) basın sözcülüğü görevinde bulunan Christian Lüth’ün ülkeye gelen göçmenlerin vurulabileceğini veya gaz odalarına doldurulabileceğini söylediği ileri sürüldü.

Zeit gazetesinde yer alan haberde eski AfD’nin basın sözcüsü Lüth’ün Lisa Licentia adlı YouTuber ile 23 Şubat’ta bir akşam yemeğinde görüştükleri ve orada göçmenler için ağır ifadeler kullandığı iddia edildi.

Haberde, Lisa Licentia’nın görüşmede “Daha fazla göçmenin gelmesi sizin çıkarınıza olacakmış gibi görünüyor mu?” şeklinde sorusuna Lüth’ün, “Evet. Çünkü o zaman AfD daha iyi olacak. Yine de hepsini vurabiliriz. Bu hiç sorun değil. Ya da gaz odalarına sokabiliriz ya da ne istersen. Umurumda değil” ifadeleriyle cevap verdiği belirtildi.

Kendisini ‘faşist’ olarak tanımlamasının ardından görevine son verilmişti

Kendisini “faşist” olarak tanımladığı iddiasının ardından Lüth’ün görevine nisan ayı sonunda son verdiğini belirten AfD partisi, Lüth’ün sözleşmesinin de feshedildiğini duyurdu.

Lüth’ün ayrıca “Almanya’nın durumu ne kadar kötüye giderse AfD için o kadar iyi olur. Tabii ki durum çocuklarımız açısından çok kötü” dediği de aktarıldı.Kaynak Link Euronews Türkçe

Raporla

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Fransız Total’den ‘petrol çağının sonu’ kehaneti

Disney, koronavirüs salgını nedeniyle 28 bin çalışanını işten çıkarma kararı aldı