AK Partili Çelik: Cumhurbaşkanımız yeminine sadıktırAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Cumhurbaşkanımız yeminine sadıktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini, milletin birliğini ve bütünlüğünü korumaktadır” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor. Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“En ufak bir meselede acil koduyla açıklama yapanların, bu anneleri hiç ziyaret etmemesi, Diyarbakır, Şırnak ve Hakkari’deki annelere duyarsız kalması herkesin gözünün önünde gerçekleşiyor.

500. gününde bu annelerin vicdan nöbetine duyulan bu duyarsızlık herkesin dikkatini çekiyor.

‘Erdoğan aşı olacak’

Aşı ile çalışmalar başladı. İnşallah bu büyük salgından vatandaşlarımızı koruyacak aşı çalışmaları şeffaf bir şekilde milletimizin her kesimine ulaşacak.

Toplantımızdan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız da aşı olacaktır. Bunun kamuoyu ile paylaşılmasını istemiştir.

Kendileri aşı olarak, toplumdaki tereddütü ortadan kaldırmak için toplantımızdan sonra aşı olmak için ilgili yere geçecektir.

Cumhurbaşkanımızın en büyük hassasiyeti bu salgından dolayı olumsuzlukla kalan vatandaşların bunlardan kurtulması, can kayıplarının ve tüm bu vatandaşlarımız verilen sürecin sona erdirilmesidir.

Herkese verilen kod ile herkesin aşısı kendisine yapılacak şekilde bu süreç devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanımız da MKYK toplantısında açıklama yaparak bunu canlı yayından paylaşmamız talimatını verdiler.

‘Vesayet siyasetinin canlandırılmaya çalışılması son derece üzücüdür’

Maalesef Türkiye’deki siyasi tartışmalar, 2021’e girerken, bir takım kirli olayları hatıraya getirerek, vesayet siyasetinin canlandırılmaya çalışılması son derece üzücüdür.

Birden bire eski Genelkurmay başkanının çıkıp yaptığı tartışmayla başladı. CHP Genel Başkanı ha bire erken seçim meselesi diyerek siyasi gündem oluşturmaya çalışıyordu. Ardından baş örtüsü yasağı ile maalesef, eski bir CHP’li bakan 28 Şubat mantığını, vesayet mantığını diriltmeye çalışan açıklama yaptı.

Hiçbir darbe mazur gösterilemez, meşru değildir. Hastalıklı mantık, ‘Erdoğan ancak büyük felaketle gidebilir’ diyerek acınası haldeki değerlendirmeler devam etti.

Esas burada üzücü olan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına Kılıçdaroğlu’nun ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ demesidir. Gayrımeşru yapılar için bu ifadeyi kullanırsınız. Yakın tarihte 27 Nisan 2007’de bazılarının ‘post-modern darbe’ dediği, muhtıra teşebbüsü ile gündeme gelmişti.

O zamanki askeri vesayet tartışmasında ‘Biz sözde değil özde Cumhurbaşkanı istiyoruz.’ Bu yetkiyi size kim verdi?

Cumhurbaşkanımız yeminine sadıktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini, milletin birliğini ve bütünlüğünü korumaktadır.

‘İnşallah ABD’de yeni başkan sükunetle görevine başlar’

ABD’deki Kongre baskını hepimizi şok etti. Eğer siz başkalarının demokratik sistemlerine karşı çifte standartlar koyarsanız, ürettiğiniz değer sistemi size de yansır. Herkese kutuplaşmadan kaçınmasını söyleyenlerin ne kadar derin bir kutuplaşmaya girdiğini gördük. Şüphesiz seçilmiş başkanın göreve gelmesini engellemek gayrimeşrudur. Bunları söylediğimiz zaman siyasi oryantalizmin etkisinden düşünce sistemi eğilmiş olanlar, ‘Siz de ettiniz’ diyorlar. Kanunun öngördüğü şekilde itiraz edilir. Dolayısıyla gelinen noktada sükunet sağlansa da olağanüstü durum var. İnşallah yeni başkanın göreve başlaması sükunetle gerçekleşir.”

Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

Endonezya’da bir mağarada 45 bin 500 yıl öncesine ait dünyanın bilinen en eski hayvan resmi bulundu

Afrika Birliği 270 milyon doz Kovid-19 aşısı satın aldı