ABD'de Kongre binası baskını sonrası temsilciler Kovid-19'a yakalandıABD’de 6 Ocak’ta yapılan Kongre binası baskının ardından 3 temsilci Kovid-19’a yakalandığını açıkladı.

ABD’nin başkenti Washington DC’de bulunan Kongre binasına Donald Trump destekçileri tarafından düzenlenen baskının ardından 3 temsilci Kovid-19’a yakalandığını açıkladı.

Kongre’deki temsilcilerden Pramila Jayapal, Bonnie Watson Coleman ve Brad Schnieder baskının ardından Kovid-19’a yakalandıklarını duyurdu.

Schnieder, baskın nedeni ile diğer Kongre üyeleriyle birlikte saatlerce kapalı bir alanda kaldığını ifade ederek, bugün yaptırdığı Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Schneider, “Maalesef, dün teste tabi tutulduktan sonra bu sabah pozitif bir Kovid-19 testi aldım. Geçen çarşamba, Kongre Binası’nda ABD Başkanı tarafından kışkırtılan şiddetli bir kalabalıktan kılpayı kurtulduktan sonra, düzinelerce Kongre üyesiyle birlikte güvenli ancak kapalı bir yerde birkaç saat geçirmek zorunda kaldım” dedi.

Demokrat Schneider, kapalı tutuldukları alanda birkaç Cumhuriyetçinin ‘inatla maske takmayı reddettiğini’ belirtti.

Kongre’deki temsilcilerden Pramila Jayapal Kovid-19 testinin pozitif çıktığını Twitter’dan duyurdu. Jayapal paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Birkaç Cumhuriyetçi’nin sadece zalimce maske takmayı reddettiği değil, aynı zamanda pervasızca alay ettiği meslektaşları ve personelin maske takmaları isteğini reddeden Kongrel’de güvenli bir odaya kilitlendikten sonra pozitif bir KOVID-19 test sonucu aldım.”

​Kovid-19’a yakalandığını paylaşan bir diğer isim ise Bonnie Watson Coleman.

 

Kaynak Link Sputnik Türkiye

Bildiri

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

İran Dışişleri Bakanı, Pompeo'nun 'El-Kaide'nin yeni karargahı İran' iddiasını 'hayal ürünü' diyerek reddetti

Türkiye’de perşembe uygulanmaya başlanacak Çin aşısının Brezilya’da etkinliği yüzde 50.4